Whether you practice "Meatless Mondays", "Fish Fridays" or thinking about going vegetarian, tofu is a champ! Many folks use cost as an excuse to avoid eating healthier. Tofu, this package costs $1.48. Cooked together with a wild/brown rice mix and veggies will feed my family of three TWICE. Next excuse.........
Tofu
My experience of tofu was of some 30 years ago. Although in not being able to remember exactly, I do know it was not good. Mushy and boring may have been two words that described it. We have been practicing Fish Friday and Meatless Monday. That Meatless Monday was a challenge, until I learned more … Continue reading Tofu