Tofu ’cause it’s cheap

Whether you practice “Meatless Mondays”, “Fish Fridays” or thinking about going vegetarian, tofu is a champ!

Many folks use cost as an excuse to avoid eating healthier. Tofu, this package costs $1.48. Cooked together with a wild/brown rice mix and veggies will feed my family of three TWICE.

Next excuse………

20120909-112923.jpg