Tofu ’cause it’s cheap

Whether you practice “Meatless Mondays”, “Fish Fridays” or thinking about going vegetarian, tofu is a champ!

Many folks use cost as an excuse to avoid eating healthier. Tofu, this package costs $1.48. Cooked together with a wild/brown rice mix and veggies will feed my family of three TWICE.

Next excuse………

20120909-112923.jpg

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s